Aktivity klubu

Pretekárske družstvo

Pretekárske družstvo

Dunajčík tradične vychováva pretekárov rýchlostnej kanoistiky, od detských po veteránske kategórie. Aktuálne má Dunajčík mládežnícke pretekárske družstvo ktorého pretekári sa zúčastňujú verejných, pohárových a majstrovských pretekov na Slovensku, prípadne v okolitých krajinách. Dunajčík vo svojej histórií vychoval aj viacero československých a slovenských reprezentantov.

Vodná turistika

Vodná turistika

Väčšina členov klubu sa venuje vodnej turistike. Ako napovedá názov klubu, Dunajčíci najčastejšie splavujú Dunaj a dunajské ramená, na spoločných klubových splavoch, ale aj individuálne, alebo spoločne s priateľmi z iných klubov, prípadne v rámci medzinárodnej dunajskej vodáckej plavby TID. Často vyrážame aj na iné rieky doma a v zahraničí. K viacdňovým splavom neodmysliteľne patrí kempovanie v prírode.

divoka voda

Divoká voda - horské rieky

Vodná turistika má rôzne podoby. Jednou z nich je splavovanie divokých perejnatých horských riečok a riek. Okrem špeciálneho výstroja to vyžaduje najmä primerané športové majstrovstvo. Naši členovia pádlujú na obľúbených horských riekach doma a v zahraničí. V správnej technike a bezpečnosti jazdy sa zdokonaľujú aj na kanáli v Čunove. S pádlovaním na divokej vode začínajú aj začiatočníci. Naši členovia sa zúčastnili na mnohých výpravách a expedíciách na divoké rieky v Európe aj v ďalekých krajinách. Viacerých našich divokovodných jazdcov zlákali aj súťaže v rodeu či raftingu a dosiahli pozoruhodné výsledky.

na-mori

Pádlovanie na mori

Pádlovanie po mori je krásna disciplína kanoistiky a vodnej turistiky. Skupinky našich členov s priateľmi pravidelne brázdia pobrežie Jadranu, kempujú a kúpu sa na romantických miestach. Okrem obľúbeného Jadranu, smerovali naši morskí kajakári aj na vzdialenejšie morské pobrežia, napríklad do Škandinávie.

padlovanie

Hobby a fitnes pádlovanie

Pádlovanie na kajaku alebo kanoe je jedným z najvhodnejších rekreačných športov, ktoré budujú a udržiavajú fyzickú zdatnosť a kondíciu. Rekreačné pádlovanie je vhodným športom aj vo vysokom veku. Hobby a fitnes pádlovaniu sa venujú bývalí pretekári, vodní turisti, alebo aj menej skúsení vodáci, ktorí úspešne absolvovali úvodný výcvik pre začiatočníkov. Zdatní hobby jazdci sa niekedy zúčastňujú vodáckych pretekov, spravidla vytrvalostných, na prírodných tratiach. Populárnou formou pádlovania je aj tímová dračia loď. Viacerí naši členovia získali ako členovia reprezentačnej posádky dračej lode popredné umiestnenia na vrcholných medzinárodných súťažiach.

inkubator

Kajakársky inkubátor

Kajakársky inkubátor je program ktorý sprístupňuje kanoistiku a vodácke aktivity laickej verejnosti. Záujemcovia sa pod vedením inštruktora zoznamujú so základmi, technikou a bezpečnosťou jazdy na turistickom kajaku. Kajakársky inkubátor slúži aj ako náborový program pre dopĺňanie členskej základne klubu, aj ako program pre menej skúsených nových členov klubu.

bez-barier

Pádlovanie bez bariér

Dunajčík v lodenici tradične organizuje pre hendikepované deti a ich rodiny športové a spoločenské stretnutie s pádlovaním. Deti a ich blízki spoločne s členmi klubu pádlujú na dračej lodi, pramici, alebo turistických kajakoch.

maraton

Dunajský maratón

Dunajčík má bohatú tradíciu v organizovaní kanoistických/ vodáckych pretekov. Niektoré z nich patria už histórií, avšak Dunajský maratón v kanoistike a veslovaní, ktorý Dunajčík organizuje každoročne od roku 1989, sa stále teší veľkej popularite. Sú to medzinárodné vytrvalostné preteky kajakov, kanoe, skifov a paddleboardov na krásnej prírodnej trati starého koryta Dunaja. Pretekov sa zúčastňujú špičkoví pretekári, ale aj hobby a rekreační jazdci, od mládeže po veteránov, v rôznych lodných a vekových kategóriách.

dobrovolnictvo

Dobrovoľníctvo

Tradíciou nášho vodáckeho klubu je dobrovoľná angažovanosť našich členov, priateľov a sympatizantov, v rôznych verejno-prospešných aktivitách. Okrem úpravy a zveľaďovania areálu našej lodenice, vyzývame našich členov, priateľov a verejnosť na zapojenie sa do niektorej z verejno-prospešných aktivít ktoré organizuje, alebo spoluorganizuje náš klub.

- Čistenie Dunajských brehov
Ak chcete pomôcť priložiť ruku k dielu pri čistení brehov našej rieky, neváhajte sa zapojiť do tejto akcie.

- V spolupráci s aktivistami a s podporou úspešnej verejnej petície sa náš klub zasadzuje o zveľadenie nábrežia Dunaja na Lide v širšom okolí lodenice. Projekt Lido lagúna získal širokú podporu rôznych zainteresovaných subjektov a je prísľubom pre vznik veľmi atraktívneho verejného priestoru.

- Pádlovanie bez bariér
Prispejte svojou pomocou k príprave a organizácii príjemného dňa v našej lodenici pre hendikepované deti a ich rodiny.

- Dunajský maratón v kanoistike a veslovaní.
Jedná sa o pomoc pri organizovaní tradičného a populárneho verejného športového podujatia. Ak máš záujem pomôcť, prihlás sa e-mailom na adrese [email protected]

Spoločenský život

Spoločenský život

K životu v lodenici patrí bohatá spoločenská činnosť. Medzi tradičné spoločenské akcie patria medailóny jubilantov, dunajčícka promócia, deň detí, preteky v jedení slivkových knedlí, oslavy výročí založenia klubu, dunajčícky Mikuláš a Silvestrovská zábava. Športový i spoločenský život klubu je bohato zdokumentovaný v albumoch fotografií, v kronikách a v brožúrkach vydaných k jubileám klubu.

lyžovanie

Lyžovanie, turistika a iné športy

Popri vodáckych aktivitách sa naši členovia venujú aj iným športom, najmä v prírode. Najčastejšie sú to pešia a cyklo turistika, priamo v lodenici futbal, ping-pong a cvičenie, v zime lyžovanie na bežkách, aj zjazdovkách a skialpinistické túry, zimné tréningy v plavárni a telocvični.


© 2024 | dunajcik.sk